Złoto reaguje na poziom Fibo. Czy będzie atak na 1800?

0
175

Potencjalna formacja harmoniczna na złocie

Po zeszłotygodniowych danych o inflacji w USA kurs złota wzrósł o 2%, by po tygodniu skorygować cały ten ruch. W dn. 18.10.2021 notowania złota testowały ten sam poziom co środowe minima. Powstały impuls wzrostowy zatrzymał się na zniesieniu 61.8, jednak podaż nie zdołała wybić nowych minimów. Można zatem wyznaczyć scenariusz z realizowaniem się potencjalnej formacji harmonicznej  FT Pattern. Dodatkowym potwierdzeniem w okolicach zniesienia 88.6 jest:

– zniesienie 161.8 fali BC

– poziom reakcji ceny w przeszłości (czerwone strzałki)

Złoto reaguje na poziom Fibo. Czy będzie atak na 1800?

ZŁOTO M30

Źródło: xStation

Podobna sytuacja na wykresie tygodniowym

Co ciekawe, podobnie wygląda sytuacja na wykresie tygodniowym. Pomiar fali spadkowej trwającej od końca maja do początku sierpnia wyznacza poziom Phi (61.8) w okolicach 1830, na które cena zareagowała odwróceniem tendencji. Jak na razie jest za wcześnie by wróżyć dalsze wzrosty. Do pokonania pozostaje z tej perspektywy najpierw okrągły poziom 1800, następnie wspomniane 1830. Dopiero po sforsowaniu tych zapór podażowych możliwy jest ruch na głębsze zniesienia 78.6 lub 88.6.

Złoto reaguje na poziom Fibo. Czy będzie atak na 1800?

ZŁOTO W1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułObecny target na indeksie DAX
Następny artykułCzy to koniec trendu wzrostowego na ropie?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.