Czy warto wracać do inwestycji w złoto?

0
228

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na szerokim interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę GOLD na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania wyznaczyły przedział wahań o rozpiętości około 600 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od zakończenia korekty spadkowej, która ukształtowała dołek po cenie 1 450 dolarów. Od połowy marca do połowy sierpnia notowania złota poruszały się w dynamicznym trendzie wzrostowym. Doprowadziło to do wybicia okrągłej bariery 2 000 dolarów i wyznaczenie high po cenie 2 075 dolarów.

Czy warto wracać do inwestycji w złoto?

GOLD D1

źródło: xStation

Linia trendu

Już piąty miesiąc trwa swing korekcyjny na rynku złota. W maksymalnym zakresie notowania zniosły wcześniejszą falę wzrostową w 50%. W ten sposób kurs zaksięgował strefę ZZB po cenie 1 763 dolarów za uncję. Grudzień rozpoczął się od poprawy sentymentu na rynku metali szlachetnych. Cena wraca ponad okrągły poziom cenowy 1 800 dolarów i zbliża się do linii trendu spadkowego.

Poprzedni artykułDane makro 17.12.2020 – stopy procentowe, inflacja CPI
Następny artykułBitcoin wystrzelił w kosmos… Czy 50 000 faktycznie jest możliwe ?!
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.