Dane makro 17.12.2020 – stopy procentowe, inflacja CPI

0
176

Kolor czerwony dominuje w czwartkowym kalendarzu makro. Rozpoczynamy od stóp procentowych ze Szwajcarii wraz z konferencją prasową SNB. Na godzinę 11:00 zaplanowane są publikacje inflacyjne ze strefy euro. Prognoza za listopad wyraźnie odbiega od wyniku z poprzedniego okresu r/r. 

O godzinie 13:00 poznamy decyzję o stopach procentowych w Wielkiej Brytanii. Prognozy analityków zakładają utrzymanie obecnego poziomu kosztu pieniądza w Zjednoczonym Królestwie. W dalszej części dnia opublikowane zostaną dane z amerykańskiego rynku pracy oraz nieruchomości.

Dane makro 17.12.2020   stopy procentowe, inflacja CPI

Poprzedni artykułNowy rekord na Bitcoinie! Co dalej?
Następny artykułCzy warto wracać do inwestycji w złoto?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.