Nowy rekord na Bitcoinie! Co dalej?

0
346

Rekord i krach

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC na szerokim interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich trzech lat. W tym czasie notowania wyznaczyły bardzo szeroki zakres wahań, który oscyluje na poziomie 19 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się na wcześniejszych rekordach cenowych, które ukształtowane zostały w pobliżu okrągłej bariery 20 000 dolarów. Kolejne miesiące były okresem dużej wyprzedaży na rynkach kryptowalut.

Nowy rekord na Bitcoinie! Co dalej?

BTCUSD

źródło: xStation

Rekord!

Wraz z drugim kwartałem 2020 roku kapitał zaczął dynamicznie migrować na rynki kryptowalut. Doskonałym przykładem jest tutaj lider branży, a więc Bitcoin. W związku z dużą korelacja dodatnią pomiędzy monetami cyfrowymi, obserwacja wykresu BTCUSD jest kluczowa, nawet w przypadku pomijania tej kryptowaluty w aktywnym handlu. Środowa sesja amerykańska okazała się symboliczna dla notowania Bitcoina. Notowania wybiły nowe rekordy historyczne i dynamiczne pokonały barierę 20 000 dolarów. Kolejny przystankiem dla BTCUSD powinien być poziom cenowy 24 000 USD, który opiera się na szerokim mierzeniu zewnętrznym 127,2% fibo.

Poprzedni artykułDolar wypełnia układ harmoniczny Motyla. WIG20 atakuje okrągły poziom 2000!
Następny artykułDane makro 17.12.2020 – stopy procentowe, inflacja CPI
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.