Czy wzrosty na dolarze zostaną utrzymane?

0
145

Techniczne poziomy wsparcia

Od około dwóch tygodni trwa systematyczne umacnianie się dolara amerykańskiego (USD) wobec złotówki (PLN). Na wykresie pary USDPLN w interwale H4 widoczna jest sekwencja wzrostowa czyli położone coraz wyżej kolejny szczyty i dołki. Aby ten trend został utrzymany, popyt powinien uruchomić się w okolicach 4.033, czyli na klastrze trzech mierzeń:

– zniesienia 38.2%

– układu OneToOne na największej korekcie spadkowej

– wydłużenie FE161.8 ostatniej korekty spadkowej

Kolejny ciekawy pod względem technicznym poziom to klaster dwóch mierzeń wewnętrznych 50 i 61.8, dodatkowo wzmocniony wydłużeniem FE161.8 na największej korekcie spadkowej w obecnym trendzie (ok. 4.007-4.008).

Czy wzrosty na dolarze zostaną utrzymane?

USDPLN H4

Źródło: xStation

Czy będzie atak na 1.2900 na USDCAD?

Na wykresie dziennym dolara amerykańskiego do kanadyjskiego (USDCAD) obecnie mamy do czynienia z retestem linii szyi formacji głowy z ramionami. Wtorkowa świeca dzienna ma kształt doji czyli oznacza niezdecydowanie, wyczekiwanie. Dopiero trwałe przebicie poziomu oporu 1.2640-1.2650 może dać szansę bykom na dotarcie do głębszych zniesień Fibo. W okolicach mierzenia 78.6 (ok. 1.2850) doszłoby do wypełnienia formacji Leonardo, natomiast reakcja na poziom 88.6 (ok. 1.2900) oznaczałaby wypełnienie układu Nietoperza. Cała szeroka strefa oporu znajduje się na wysokości wcześniejszych poziomów reakcji ceny (czerwone strzałki na wykresie).

Czy wzrosty na dolarze zostaną utrzymane?

USDCAD D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułCo się działo ze złotem?
Następny artykułZłoto i srebro po decyzji FED
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.