Złoto i srebro po decyzji FED

0
163

Srebro dociera do wsparcia

Amerykańska Rezerwa Federalna zdecydowała w środę o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Globalne rynki z dużą nerwowością oczekiwały na wynik posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Decyzja, a zwłaszcza komunikat po środowym posiedzeniu, to zawsze dla rynków finansowych najważniejsze wydarzenie dnia, a nawet tygodnia. Stopy procentowe w USA pozostały na poziomie 0-0,25 proc.

Srebro kończy środową sesję czarną świecą dzienną na wykresie. Na niższych interwałach czasowych widać pierwotną reakcję w postaci wzrostów, jednak szybko do głosu doszły niedźwiedzie spychając notowania srebra na niższe poziomy. Kurs obecnie testuje wsparcie na poziomie 23.40, na które składają się dwa mierzenia 38.2 i 50 odpowiednio z pomiaru większego i mniejszego swingu wzrostowego. Dodatkowo jest to poziom ZZB, który wcześniej działał jako opór. Nieco niżej inny techniczny poziom w okolicy okrągłego 23.00$ złożony z dwóch mierzeń 50 i 61.8.

Złoto i srebro po decyzji FED

SREBRO D1

Źródło: xStation

Złoto – reakcja na formację harmoniczną

Środowa sesja przyniosła wypełnienie formacji harmonicznej Gartleya na zniesieniu 78.6% osłabiając się o ponad 1.5%. Gdyby tendencja wzrostowa (sekwencja coraz wyższych szczytów i dołków kolejnych swingów) została utrzymana, możliwy jest atak na najgłębsze mierzenie wewnętrzne 88.6 i wypełnienie układu FT Pattern w okolicach 1860-1862$. Na poziom ten dodatkowo nakłada się zniesienie zewnętrzne 161.8 fali BC.

Złoto i srebro po decyzji FED

ZŁOTO D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy wzrosty na dolarze zostaną utrzymane?
Następny artykułDolar na nowe szczyty?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.