Czy wzrosty na ropie naftowej będą kontynuowane? Kiedy warto kupować złoto?

0
598

Lokalny popyt

Zmienność na rynku złota nie imponuje w ostatnich dniach. Po wyznaczeniu lokalnego dołka na poziomie 1445 dolarów, notowania są w delikatnym trendzie wzrostowym. Dla zobrazowania tej tendencji, poprowadzone zostały dwie linie dolnego ograniczenia, które wydają się być dziś respektowane przez rynek. Na obecnej świecy godzinowej, pojawia się bowiem długi, dolny cień po przetestowaniu okolicy 1465 USD za uncję. Wydaje się, iż formacja świecowa młota, może być impulsem wzrostowym na dzisiejszą sesję amerykańską z duża presją kupujących. Zakładając taki scenariusz, warto mieć na uwadze najbliższy poziom podażowy. Będzie to silna strefa ZZB, która znajduje się na poziomie cenowym 1480 dolarów. Jest to pułap współczynnika 50% z szerokiego swingu spadkowego.

Czy wzrosty na ropie naftowej będą kontynuowane? Kiedy warto kupować złoto?

GOLD H1

źródło: xStation

Kolejny retest

Ciekawa sytuacja techniczna na wykresie ropy naftowej WTI. Podczas wczorajszej sesji rynek precyzyjnie wypełnił układ na korekcie pędzącej AB=CD, a więc zachowaliśmy równość korekcyjną. Może to się okazać impulsem do decydującego ataku na poziom oporu 57,8 USD za baryłkę. Wskazywana strefa była w listopadzie już kilkukrotnie testowana, jednak bez większego powodzenia. Obecnie kurs jest już mniej niż 0,5 USD od targetu wzrostowego i może to być jeden z ciekawszych motywów podczas dzisiejszej sesji amerykańskiej. Warto zwrócić uwagę na ostateczne zamknięcie obecnej świecy 4-godzinowej, która obejmie pierwsze minuty handlu na rynku kasowym za oceanem. 

Czy wzrosty na ropie naftowej będą kontynuowane? Kiedy warto kupować złoto?

WTI H4

źródło: xStation

Czy wzrosty na ropie naftowej będą kontynuowane? Kiedy warto kupować złoto?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułEthereum Classic duże emocje na rynku. Czy można na tym zarobić?
Następny artykułDane makro 22.11.2019 – indeks PMI dla przemysłu i usług, PKB
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.