Czy złoto wróci do wzrostów?

0
309

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania GOLD wyznaczyły zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 625 dolarów za uncję. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka w okolicy 1 450 USD. Po tym fakcie kurs złota dynamicznie powędrował na północ. Jeszcze w połowie sierpnia na rynku metalu pojawiły się wyceny wyraźnie przekraczające barierę 2 000 dolarów.

Czy złoto wróci do wzrostów?

GOLD H4

źródło: xStation

Linia trendu

Nowy tydzień otwiera się od kolejnego ataku na linię trendu spadkowego. Reakcja sprzedających pojawia się w okolicy 1 900 dolarów za uncję złota. Na tą chwilę widzimy próbę ukształtowania wyraźnego sygnału spadkowego na formacji świecowej. Kluczowe może być jednak dopiero zamkniecie poniedziałkowej sesji, gdzie warto upatrywać okazji pod ewentualne pozycje short.

Poprzedni artykułDane makro 28.12.2020 – sprzedaż detaliczna, indeks FED
Następny artykułJak wyglądają rynki na koniec 2020 roku? – 28.12.2020
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.