Dane makro 04.03.2019

0
442

Skromny początek tygodnia w kalendarium makro, do czego przyzwyczaił już nas poniedziałek. Warto poświęcił ten dzień na solidną aktualizację wykresów, co nie znaczy, że zmienność będzie znikoma w okolicznościach wojny handlowej oraz brexitu.

Otwarcie sesji europejskiej może być ciekawe dla traderów na nieco bardziej egzotycznych parach walutowych. O godzinie 08:00 poznamy odczyty inflacyjne z Turcji w ujęciu miesięcznym jak i rocznym. Do obserwacji mamy tu przede wszystkim pary z walutowe z lirą turecką, a więc USDTRY oraz EURTRY. Nieco później odczyt o bezrobociu z Hiszpanii, który zakłada dużo mniejszy jego wzrost w ujęciu nominalnym niż w poprzednim okresie. O godzinie 10:30 najciekawszy punkt dnia, a więc dane PMI z Wielkiej Brytanii, jednak większa zmienność na funcie może pojawić się tylko w przypadku dużego zaskoczenia odczytem w stosunku do oczekiwań.

Dane makro 04.03.2019

Dane makro 04.03.2019
5 (100%) 1
Poprzedni artykułSytuacja techniczna na głównych kryptowalutach
Następny artykułCzy zejście Bitcoina do 3700 USD to okazja na longa?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.