Dane makro 08.03.2019

0
646

Piątkowa sesja europejska upłynie pod znakiem pozycjonowania na wydarzenia popołudniowe. Na otwarciu handlu w Europie poznamy odczyt z Niemiec na temat zamówień fabrycznych w ujęciu miesięcznym za styczeń. Konsensusu zakłada poprawę wyniku z ujemnego 1,6% na 0,5% nad kreską.

Bardzo interesująco zapowiada się godzina 14:30, ponieważ czekają nas przede wszystkimi odczyty z amerykańskiego rynku pracy #NFP. Poznamy więc dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, stopę bezrobocia oraz średnie stawki godzinowe za luty w Stanach Zjednoczonych. Ten sam charakter odczytów zostanie ogłoszony również w Kanadzie, a więc para walutowa USDCAD będzie szczególnie poddana na wysoką zmienność.

Dane makro 08.03.2019

Dane makro 08.03.2019
5 (100%) 1
Poprzedni artykułKolejny short w strefie FE100 na WTI
Następny artykułScenariusz pod NFP oparty na zewnętrznych mierzeniach Fibonacciego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.