Scenariusz pod NFP oparty na zewnętrznych mierzeniach Fibonacciego

0
541

Przed nami bardzo ciekawe popołudnie w związku z publikacją danych z amerykańskiego rynku pracy, a więc NFP oraz wartości o podobnym charakterze z Kanady. Dlatego przedstawiam dziś aktualną sytuację techniczną na parze walutowej USDCAD, ponieważ mamy tu największe prawdopodobieństwo dużej zmienności i dynamicznych reakcji na technicznych poziomach. Z drugiej strony zalecam stanowcze zarządzanie pozycją i sztywne trzymanie się scenariusza, ponieważ w przypadku zanegowania wsparcia/oporu, dalszy ruch może mieć pokaźny zasięg i warto szybko uciekać z takiej pozycji i minimalizować ewentualną stratę.

Scenariusz pod NFP oparty na zewnętrznych mierzeniach Fibonacciego

USDCAD H4

źródło: xStation

Obecnie rynek jest coraz bliżej szerokiej strefy oporu, która wyznaczona jest przez dwa zewnętrzne mierzenia Fibonacciego – 127,2% + 161,8%. Myślę, że punktem kulminacyjnym będzie godzina 14:30 i wspomniane dane z rynku pracy, a obecnie kurs pozycjonuje się pod tą strefą. Obserwujemy układ z perspektywy interwału M5 – 15, ponieważ tam będzie można uchwycić dobry timing do wejścia w krótką pozycję, pod warunkiem potwierdzenia scenariusza. Pierwszy target spadkowy wynika z układu overbalance widocznego na wykresie, a prostokąt przeniesiemy po wyznaczeniu ostatecznego high. Obecnie poziomem popytowym byłby kurs 1,3345.

Scenariusz pod NFP oparty na zewnętrznych mierzeniach Fibonacciego
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 08.03.2019
Następny artykułCzy sprzedający utrzymają ten opór na Litecoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.