Kolejny short w strefie FE100 na WTI

0
708

Dzisiejszy setup na ropie WTI oparty był o strefę podażową FE100, która jest w tym tygodniu mocno testowana. Jeżeli spojrzymy na interwał większy niż prezentowany na poniższym wykresie, można zauważyć formację głowy z ramionami, a czwartkowy short to prawe ramię układu. Poziom oporu OneToOne potwierdzony jest przez zewnętrzne mierzenie 127,2% tworząc strefę podażowa 56,89 – 56,96 USD

Kolejny short w strefie FE100 na WTI

 

Wejście w shorta w momencie pojawienia się widocznego popytu oraz zamknięcia pełnej, czarnej świecy M15. Zagranie ze stop-lossem ponad wyznaczonym high na około 0,15$. Sztywne zlecenie take profit ustawione zostało w lokalnej strefie wsparcia potwierdzonej biegunowością ~ 56,43. Z krótkiej pozycji księgujemy nieco ponad 0,40 USD co daje nam stosunek zysku do ryzyka blisko 3:1. 

Kolejny short w strefie FE100 na WTI
5 (100%) 1
Poprzedni artykułFOREX LIVE TRADING – Katowice – 8.03.2019 – start o 9:00
Następny artykułDane makro 08.03.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.