Dane makro 22.02.2019

0
643

Ostatnia sesja tygodnia, często dostarcza ciekawych odczytów makroekonomicznych. Jednak skala reakcji rynkowych, zależna jest od wcześniejszego pozycjonowania, a więc wydarzeń podczas czterech dni handlowych przed sesją piątkową. 

Przedpołudniem główne dane makro to Niemcy i Strefa Euro. Zaczniemy od PKB w ujęciu kwartalnym oraz rocznym od naszych zachodnich sąsiadów. O godzinie 11 odczyty inflacyjne ze Strefy Euro, tym razem dynamika zmian w stosunku r/r oraz m/m. Początek sesji amerykańskiej to sprzedaż detaliczna z Kanady (14:30), a w dalszej części popołudnia komunikat FED o polityce monetarnej oraz wystąpienie prezesa Europejskiego Banku Centralnego.  

Dane makro 22.02.2019

Dane makro 22.02.2019
5 (100%) 1
Poprzedni artykułTechniczne spadki na USDCAD
Następny artykułZewnętrzne mierzenie na DAXie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.