DAX kontynuacje trend wzrostowy – po jakim kursie warto zagrywać pozycje na niemieckim indeksie?

0
522

Przez ostatni miesiąc kurs niemieckiego indeksu DAX, wzrósł wyraźnie blisko 1400 punktów. Zgodnie z panującym trendem wzrostowym, prowadzimy poglądową linię tego trendu. Dzisiejsza sesja to zapowiedź możliwej korekty spadkowej, która oczekiwana jest dla bardziej precyzyjnych zagrań long.

DAX kontynuacje trend wzrostowy   po jakim kursie warto zagrywać pozycje na niemieckim indeksie?

DAX H4

źródło: xStation

Zagrywanie długich pozycji po maksimach, odbiega od naszego punktu widzenia. Dlatego też wyznaczamy układ overbalance z największą korektą w obecnym trendzie. W pewnym stopniu schemat pokrywa się z linią trendu, której utrzymanie w obecnym nachyleniu może być istotne dla kupujących. Poziomem wsparcia jest więc kurs 12950 punktów, na dolnej podstawie prostokąta.

DAX kontynuacje trend wzrostowy – po jakim kursie warto zagrywać pozycje na niemieckim indeksie?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 06.11.2019 – indeks PMI, zapasy ropy naftowej
Następny artykułDo czego przydaje się ciąg Fibonacciego w tradingu?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.