Dolar – kurs coraz bliżej dołka

0
593

W ostatnich godzinach widzimy silne spadki na wykresie USDPLN. Kierunek południowy napędziła wczorajsza decyzja TSUE i wyraźne umocnienie polskiej waluty na większości rynków. Doprowadziło to ostatecznie do obrony szerokiej strefy kierunkowej w okolicy okrągłego poziomu 4,0000.

Dolar   kurs coraz bliżej dołka

USDPLN H4

źródło: xStation

Zejście notowań poniżej 3,95 otwiera scenariusz z układem OneToOne. Jest to strefa wsparcia na okrągłym poziomie cenowy 3,9200. Timing scenariusza zależny będzie od utrzymanej dynamiki, choć biorąc pod uwagę brakującą przestrzeń spadkową, będzie to prawdopodobnie schemat do rozegrania na otwarciu nowego tygodnia. 

Dolar – kurs coraz bliżej dołka
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 04.10.2019 – zmiana zatrudnienia, stopa bezrobocia
Następny artykułFrank szwajcarski – rośnie zaangażowanie kupujących
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.