Dwie okazje i dwa kierunki dla euro. Formacje harmoniczne w grze

0
826

Kurs EURAUD w ostatnim czasie porusza się w ruchu bocznym bez wyraźnego kierunku. Oddalenie perspektywy pokazuje jednak, że ta konsolidacja ma formę trójkąta i stanowi korektę mocnego ruchu wzrostowego trwającego od połowy stycznia. Trading harmoniczny dostarcza nam dwóch scenariuszy: wzrostowego i spadkowego na tej parze. Z czego jeden nie wyklucza drugiego.

Formacja Leonarda na spadki

Wykres w perspektywie H1 pokazuje nam możliwą formację harmoniczną Leonarda, która swój punkt decyzyjny D ma na poziomach ok. 1.616. Po wcześniejszej reakcji ceny na zniesienie 50% Fibo, teraz punkt dąży do wypełnienia formacji na zniesieniu 78.6. Również w tych okolicach kończy się wydłużenie korekty FE127.2. Dodatkowym potwierdzeniem jest prawię ramię popularnej formacji odwrócenia trendu czyli głowy z ramionami (RGR). Reakcja w postaci prospadkowej świecy mogłaby uruchomić podaż w tym obszarze.

Dwie okazje i dwa kierunki dla euro. Formacje harmoniczne w grze

EURAUD – H1

Źródło: xStation

 

Popyt czeka na niższych poziomach

Przechodząc na nieco szerszy wykres H4 widzimy wspomniany wyżej silny ruch wzrostowy, który jest teraz korygowany w postaci trójkąta. Wyraźna reakcja ceny na poziomie 61.8 daje szansę na utworzenie się formacji harmonicznej Gartleya lub FT Pattern gdyby cena zdołała spaść do głębszych zniesień wewnętrznych odpowiednio 78.6 lub 88.6. Jak zwykle w tradingu harmonicznym szukamy dodatkowych potwierdzeń ważności poziomów i takie potwierdzenia dla ewentualnego Gartleya to ZZB czyli zasada zmiany biegunów (wcześniejsze opory mogą stać się teraz wsparciem).

Gdyby cena zanurkowała głębiej, klaster zniesień 88.6 (formacja FT Pattern) oraz równość korekt AB=CD mogłyby zainicjować atak popytu w okolicach 20-pipsowego klastra Fibo 1.598-1.600 (dodatkowy argument za wzrostami – okrągły poziom cenowy).

Dwie okazje i dwa kierunki dla euro. Formacje harmoniczne w grze

EURAUD – H4

Źródło: xStation