Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Formacja RGR - co to jest?

Formacja RGR - co to jest?

Co to jest formacja RGR?

Formacja głowy i ramion należy do klasyki analizy technicznej. Chociaż formowanie się jej na bieżąco trudno dostrzec, to gdy się to jednak uda, może być doskonałym sygnałem kupna lub sprzedaży.

Formacja RGR – odwrócenie czy kontynuacja trendu?

Tajemniczy dla początkujących skrót RGR oznacza formację ramion i głowy. Jest to jedna z najpopularniejszych formacji analizy technicznej. Może ona powstawać na każdego rodzaju wykresach cenowych bez względu na rodzaj instrumentu finansowego.

Formacja RGR składa się z głowy i dwóch ramion. Pierwsze, lewe ramię, poprzedza głowę, drugie, prawe ramię, występuje po głowie. Ważnym pojęciem jest także linia szyi – to linia biegnąca od ramienia do głowy.

Struktura cenowa w formacji RGR składa się z trzech maksimów cenowych. Powstawanie formacji do pierwszego ramienia i pierwsza linia szyi przebiegają w trendzie wzrostowym. Następnie następuje odwrócenie trendu po uformowaniu się formacji głowy. Poziomy ramion dla tej formacji będą oznaczały poziomy wsparcia i poziomy oporu.

Podobnie, jak większość formacji analizy technicznej, trudno jest jednoznacznie określić, czy formacja RGR jest formacją odwrócenia czy też kontynuacji trendu. Jeżeli w przypadku trendu wzrostowego dół ramienia prawego jest niższy względem lewego ramienia, to prawdopodobnie jest to znak odwrócenia trendu. Może być jednak też tak, że cena powróci do pierwotnej wartości sprzeda formowania się RGR i będzie kontynuowała dalej trend wzrostowy.

Co to jest formacja oRGR?

Zobacz również: Szkolenia Forex

Live