Dolar nowozelandzki w relacji do USD – czy wzrosty zostaną utrzymane?

0
649

W długim terminie (interwał tygodniowy) walor nadal pozostaje w trendzie spadkowym. Obecny ruch wzrostowy może być więc tylko korektą przed dalszymi spadkami. Co więc czeka popularnego nowozelandczyka w najbliższym czasie?

 

SZERSZA PERSPEKTYWA – W1

Dolar nowozelandzki w relacji do USD – czy wzrosty zostaną utrzymane?

NZD/USD W1

Źródło: xStation

 

Na wykresie widać sekwencję kolejnych coraz niższych szczytów i dołków poruszających się w kanale cenowym. Korekcyjne wzrosty na obecnym poziomie zostały zatrzymane na zniesieniu 38,2% Fibo ostatniego swingu spadkowego.

 

PERSPEKTYWA INTRADAY – H4

Na wykresie H4 kurs pary NZD/USD od początku października porusza się w stabilnym trendzie wzrostowym tworząc coraz wyższe dołki i szczyty. Na drodze dalszym wzrostom może stanąć formacja głowy z ramionami (RGR) będąca silną formacją odwrócenia trendu. Lewe ramię tworzą szczyty z 22.10.2019 a głowę – lokalny szczyt z dn. 04.11.2019.

Dolar nowozelandzki w relacji do USD – czy wzrosty zostaną utrzymane?

NZD/USD H4

Źródło: xStation

Dodatkowo na wykresie zaczyna rysować się formacja harmoniczna Gartleya na spadki. Po dynamicznym wystrzale 13.11.2019 będącym konsekwencją decyzji Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie, kurs pary zatrzymał się na poziomie 61,8%.

Obecnie atakowany jest poziom 78,6% (0,643), gdzie może uaktywnić się podaż. Ewentualne zagranie na spadki byłoby zgodne z trendem wyższego rzędu, a więc dające większe prawdopodobieństwo realizacji tego scenariusza. Oczywiście przed wejściem w pozycję należy poczekać na sygnał w postaci świecy lub formacji świecowej na spadki.