Rzut oka na gaz ziemny. Gdzie znajdują się ciekawe poziomy do wejścia?

0
655

Od ostatniej aktualizacji kurs wybił linię szyi formacji głowy z ramionami i wykonał bardzo głęboki ruch w górę testując górne ograniczenie prawego ramienia, która zadziałała jako opór. Technicznie dalej możliwe jest głębsze zejście zgodnie z kierunkiem wskazanym przez formację RGR, aż w okolice obszaru 2.36-2.39.

HISTORIA SIĘ POWTARZA?

Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia pod koniec września kiedy kurs wybił linię szyi a następnie wrócił ponad nią (co prawda, nie tak głęboko jak obecnie). Oba te przypadki zaznaczono na wykresie elipsami. We wrześniu po takim nadbiciu kurs kontynuował spadki.

 

Rzut oka na gaz ziemny. Gdzie znajdują się ciekawe poziomy do wejścia?

NATGAS H4

Źródło: xStation

 

POZIOMY WEJŚCIA

Obszar ewentualnej akumulacji stanowi klaster Fibonacciego kilku technicznych poziomów:

– zniesienie wewnętrzne 61,8% Fibo całego ruchu wzrostowego od sierpnia 2019,

– zniesienie zewnętrzne 161,8% Fibo tzw. POF czyli pomiar ostatniej fali wzrostowej, która miała miejsce w dniach 19-22.11.2019

– mierzenie 1:1 korekty spadkowej ostatniego ruchu wzrostowego,

– projekcja 1:1 ostatniej spadkowej korekty przed wybiciem szczytu, która miała miejsce od 17.09.2019 do 11.10.2019, co może tworzyć korektę pędzącą przy wspomnianych poziomach akumulacji,

– obszar ewentualnej akumulacji był wielokrotnie testowany w przeszłości – wcześniej jako wsparcie (zielona strzałka) a następnie dwukrotnie jako opór (dwie czerwone strzałki).

Generalnie, handel na instrumencie Natgas może być utrudniony ze względu na częste luki, którymi otwierają się notowania. Należy też brać pod uwagę rolowania, czyli zmianę kontraktów terminowych, co jest związanie z dodaniem lub odjęciem punktów swapowych w zależności od kierunku pozycji.

Poprzedni artykułEthereum Classic okazje giełdowe. Czy to dobry moment na kupno?
Następny artykułRipple duże wahania ceny. Czy inwestorzy wytrzymają presję?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.