Korekta czy trwała zmiana trendu? Jak dolar nowozelandzki zareaguje na poziomy Fibo?

0
1106

Omówienie panującego trendu na wykresie dziennym

Para NZDCAD Jest mało popularnym instrumentem, jednak porusza się bardzo technicznie i dobrze reaguje na poziomy Fibonacciego. Patrząc na szeroki wykres dzienny widzimy trend spadkowy potwierdzony sekwencją coraz niższych szczytów i dołków (wg teorii Dow’a). W okolicach października 2019 trend spadkowy został zanegowany poprzez wybicie ostatnich lokalnych szczytów i rozpoczął się trend wzrostowy z coraz wyższymi dołkami i szczytami. Momentem kulminacyjnym tendencji wzrostowej było objęcie bessy (outside bar) w ostatni dzień roku kalendarzowego. Od tego czasu kurs nie zdołał wybić ostatnich maksimów. Prawie cały styczeń instrument poruszał się w 80-pipsowym range’u (konsolidacji) by 30.01.2020 wybić się z niej dołem. Na wykresie można doszukać się czegoś na kształt formacji głowy z ramionami, która odwróciła póki co trend na spadkowy. Wydaje się, że poziom 0.860 będzie stanowił opór dla dalszych wzrostów.

Korekta czy trwała zmiana trendu? Jak dolar nowozelandzki zareaguje na poziomy Fibo?

NZDCAD – D1

Źródło: xStation

 

Scenariusz  na shorta

Ponieważ trend wzrostowy został zanegowany będzie interesowała nas gra na spadki. Mierząc impulsy wzrostowe widzimy, że kurs dobrze respektował mierzenia 50 i 61.8 dając możliwość podłączenia się do ruchu. Warto zatem wykorzystać podobną zależność i poszukać ciekawych poziomów Fibo do gry na spadki. Pierwszy impuls spadkowy z początku roku został zniesiony o 50% i kurs wybił nowe minima. Dokonując mierzenia ostatniego swingu spadkowego widzimy klaster zniesień, na który składa się:

– poziom wewnętrzny 61.8;

– projekcja FE100 korekty pędzącej.

Okolice 0.863-0.864 mogą więc stanowić ciekawą strefę podażową. Pierwszym targetem dla spadków mogłaby być projekcja FE100 korekty prostej wzmocniona poziomami wsparcia wynikającymi z biegunowości (ZZB – zasada zmiany biegunów).

Korekta czy trwała zmiana trendu? Jak dolar nowozelandzki zareaguje na poziomy Fibo?

NZDCAD – H4

Źródło: xStation