Dziennik transakcyjny: Short na AUDUSD

0
665

Przedstawiany dziś setup pochodzi jeszcze z lutego, jednak warto cofnąć się o te kilka dni, ponieważ był to jeden z lepszych układ jaki udało się rozegrać na Australijczyku w ostatnim czasie. Krótka pozycja zgodnie z panującym trendem na interwale H1, wzięta była na zakończenie korekty OneToOne. Obszerną analizę zobaczysz klikając w poniższą grafikę ⇓ ⇓.

Dziennik transakcyjny: Short na AUDUSD

Rynek dwukrotnie przetestował górną podstawę overbalance, a retest został wykorzystany do wejścia w rynek. Poziom potwierdzony był mierzeniem 38,2% z całego swingu spadkowego z zachowaniem dużej precyzji. 

Dziennik transakcyjny: Short na AUDUSD

AUDUSD H1

źródło: XTB

Pierwszy test strefy podażowej 0,7130 miał miejsce w godzinach sesji azjatyckiej, a do naszego zagrania wykorzystaliśmy retest wskazanego poziomu. W związku z tym dostaliśmy potwierdzenie z klasycznej formacji podwójnego szczytu.

Dziennik transakcyjny: Short na AUDUSD

AUDUSD M30

źródło: XTB

Zagranie miało sztywno określony stosunek zysku do ryzyka, a więc jednocześnie poziom stop loss oraz take profit. Zabezpieczenie w przypadku negatywnego scenariusza, zlecenie SL zostało ustawione nieco ponad wcześniejszym szczytem.

Przygotował: Michał Król

[email protected]

 

Dziennik transakcyjny: Short na AUDUSD
5 (100%) 2
Poprzedni artykułCzy sprzedający utrzymają ten opór na Litecoinie?
Następny artykułFOREX LIVE TRADING – Katowice – 8.03.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.