Po zaksięgowaniu poziomu ostatnich szczytów na interwale tygodniowym, przy kursie 12 400, widoczne są dość silne spadki na niemieckim indeksie. Powstała klasyczna formacja podwójnego szczytu, o której pisałem w tym wpisie: „Rajd Daxa”. Dziś nastąpiło otwarcie spadkową luką cenową. Jeżeli podaż będzie silniejsza, obrona impulsu wzrostowego na H1 może odbyć się z wykorzystaniem potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej. Takie podejście wynika z metody overbalance. Wspomniany setup geometryczny zakończenie posiada w okolicach kursu 12 110 i jest oznaczony zielonymi prostokątami. W pobliżu tego poziomu cenowego może dojść do bardzo ciekawej walki byków z niedźwiedziami.
DAX, interwał H1
W przypadku odreagowania w postaci wzrostów, techniczny opór można określić na podstawie strefy ZZB (zasady zmiany biegunów) oraz kolejnej potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej (czerwone prostokąty). Dodatkowo zakończenie struktury 1:1 grupuje się ze zniesieniem 38.2%. Cały ten techniczny obszar znajduje się w okolicach kursu 12 250. W strefie oznaczonej różowym kolorem niedźwiedzie mogą otrzymać kolejne posiłki. Wybicie tego rejonu cenowego, zwiększy prawdopodobieństwo powrotu do wzrostów.
DAX, interwał M15
Zapamiętaj!
Geometryczne korekty pędzące stanowią dobrą okazję inwestycyjną w silnych impulsach.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynik.