ETH po weekendowej wyprzedaży – Czy to dobry moment na kupno?

0
236

Fala spadkowa 

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 30-minutowym. Pozawala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich 3 sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 300 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 3 963 dolarów. Po tym fakcie kurs zaczął dość dynamicznie spadać. Tendencja ta utrzymała się do zamknięcia ubiegłego tygodnia. W ten sposób wyznaczone zostało low cenowe po kursie 3 663 dolarów. 

ETH po weekendowej wyprzedaży   Czy to dobry moment na kupno?

ETH M30

źródło: xStation

Linia trendu

Drugi wykres przedstawia sytuacje z najniższego interwału czasowego. Możemy tutaj wyznaczyć lokalną linię trendu która jest respektowana przez poniedziałkowe popołudnie. Wzrostowa tendencja na interwale jednominutowym sprzyja naszemu scenariuszowi z szerszej perspektywy czasowej.

 
ETH po weekendowej wyprzedaży   Czy to dobry moment na kupno?

ETH M1

źródło: xStation

Poprzedni artykułOdwrócony oRGR na EURUSD. Dokąd mogą potrwać wzrosty?
Następny artykułDolar traci na wartości – Docelowy poziom do kupna
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.