Odwrócony oRGR na EURUSD. Dokąd mogą potrwać wzrosty?

0
98

Złamana struktura spadkowa

Wykres EURUSD w interwale 4-godzinowym pokazuje sekwencję spadkową trwająca od początku września. Następujące po sobie coraz niższe szczyty i dołki wskazują na panujący ewidentny trend spadkowy. Początek października przyniósł zakończenie trendu spadkowego tworząc formację klina spadkowego. Do wybicia z klina doszło w dn. 13.10.2021, co doprowadziło do złamania struktury spadkowej. Na wykresie doszło do powstania wyższego wierzchołka, po czym nastąpiła lekka korekta spadkowa. Mierzenie wewnętrzne całego swingu wzrostowego wyznacza zakończenie korekty na zniesieniu 50%. Jest tam również ZZB – czyli poprzednie szczyty, które teraz zadziałały jako wsparcie.

Odwrócony oRGR na EURUSD. Dokąd mogą potrwać wzrosty?

EURUSD H4

Źródło: xStation

Cel dla wzrostów – zgrupowanie poziomów Fibo

Przechodząc na wykres H1 widzimy formację odwróconej głowy z ramionami i przygotowanie do wybicia linii szyi. Gdyby ruch wzrostowy był kontynuowany, ciekawa technicznie zapora dla dalszych wzrostów jest na zgrupowaniu poziomów Fibo.

Składa się na nie zniesienie wewnętrzne 61.8 ruchu spadkowego trwającego od 22.09.2021 oraz zakończenie korekty prostej i symetria fal AB=CD. Są to okolice 1.1670. Warto obserwować reakcję ceny na tym poziomie. Póki co nie można określić czy obecny ruch wzrostowy jest tylko korektą spadków, czy początkiem nowego dłuższego trendu.

Odwrócony oRGR na EURUSD. Dokąd mogą potrwać wzrosty?

EURUSD H1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułSpadkowa formacja harmoniczna na SP500. Nowe ATH na Bitcoinie?
Następny artykułETH po weekendowej wyprzedaży – Czy to dobry moment na kupno?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.