ETHUSD na technicznych poziomach

0
487

W ostatnich tygodniach zmienność na głównych kryptowalutach wydaje się być idealna do handlu w dość krótkim horyzoncie czasowym z perspektywy interwału godzinowego. Coraz mniej mamy styczność z nieoczekiwanymi ruchami na kilka procent w bardzo krótkim czasie, które stwarzały spore ryzyko dla typowego daytradera będącego po złej stronie rynku. Dodatkowo lokalne poziomy techniczne często nie stanowiły wystarczającej przeciwwagi dla schematów z szerszych interwałów. Obecnie zauważalna jest w tej kwestii spora różnica, a poniższym wykres Ethereum tylko potwierdza te założenia.

ETHUSD na technicznych poziomach

ETHUSD H1

źródło: xStation

Zgodnie z korelacją z Bitcoinem, wczoraj po godzinie 15 pojawiła się dość silna świeca spadkowa. Kurs wyhamował na poziomie cenowym 132 dolarym i tym samym zaksięgował oczekiwany target OneToOne w strefie ZZB. Obecnie widzimy odrabianie strat co przekłada się na korektę wzrostową, której target wyznaczamy z układu overbalance. Strefa oporu na górnej podstawie prostokąta to poziom 136,7 USD, który potwierdza wyraźna biegunowość.

ETHUSD na technicznych poziomach
5 (100%) 1
Poprzedni artykułPołączenie dwóch mierzeń na EURUSD
Następny artykułDziennik transakcyjny: Długa pozycja na GBPCAD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.