Połączenie dwóch mierzeń na EURUSD

0
606

Słabe dane indeksu PMI mocno negatywnie wpływają na europejską walutę. Wartość dla przemysłu w Niemczech spadła do poziomu 44,7 co jest najniższą wartością od początku 2013 roku. Czekamy jeszcze na godzinę 10:00 i prezentację PMI dla usług oraz przemysłu w strefie euro co może nieco zredukować przecenę EUR w przypadku pozytywnego zaskoczenia, choć należy się raczej spodziewać kolejnych odczytów poniżej bariery 50 pkt.

Połączenie dwóch mierzeń na EURUSD

EURUSD H1

źródło: xStation

Kurs EURUSD zbliża się do ciekawego poziomu technicznego, który wyznaczony został z dwóch silnych mierzeń. Przede wszystkim najsilniejszy wewnętrzny współczynnik 61,8%, potwierdzony układem OneToOne na korekcie prostej. Daje to nam wsparcie po kursie (1,1280), na którym oczekujemy dynamicznej reakcji i potwierdzenia popytu na formacjach świecowych niskich interwałów. Schemat powinien być rozegrany jeszcze przed południem z uwagi na dynamiczny kierunek spadkowy i słabość euro w reakcji na dane.

Połączenie dwóch mierzeń na EURUSD
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 22.03.2019
Następny artykułETHUSD na technicznych poziomach
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.