EURUSD vs. USDCHF

0
674

Z zainteresowaniem śledzimy bieżącą sytuację na parze EURUSD oraz USDCHF. Obydwa walory znajdują się w istotnych technicznych miejsca, a ich wzajemna korelacja stanowi interesującą wskazówkę w tworzeniu możliwych scenariuszy rynkowych.

Poniżej prezentujemy wykres przedstawiający transakcje o jakich wspominaliśmy już wczoraj (tutaj). Część pozycji została już zamknięta (transakcje zawarte przy niższym szczycie). Zamknięcie pozycji nastąpiło w kilku etapach – „z ręki” oraz na podstawie Overbalance wynikającego z mniejszego impulsu spadkowego.

EURUSD vs. USDCHF

H1

Część zamknięta z ręki (zlecenie zamknięte najniżej) wynikała m.in. z miejsca zwrotnego, w jakim znalazła się w tym samym momencie para USDCHF. Frank osiągnął ważne techniczne poziomy, które prezentuje wykres zamieszczony poniżej (czerwona strefa podażowa), co było impulsem do zaksięgowania części wypracowanych zysków. Jak widać, wskazówka ta okazała się bardzo wartościowa – zachęcamy do obserwacji walut pod kątem korelacji. Jest to wspaniałe uzupełnienie analizy.

EURUSD vs. USDCHFH1

Wciąż w grze pozostaje pozycja otwarta w piątek na podstawie Strategii Europejskiej (pisaliśmy o niej tutaj). Została ona zabezpieczona na poziomie +36 pipsów, wynikającym z Overbalance całej widocznej fali spadkowej. Miejsce to grupuje się z innymi ważnymi poziomami, o których wspominaliśmy w naszej porannej analizie (tutaj).

Jeżeli rynek USDCHF poszybuje, by ponownie przetestować opór (wskazany na czerwono na wykresie tej pary), na EURUSD możemy spodziewać się dalszych spadków. Przebicie oporów przez franka będzie ważnym sygnałem dla traderów szukających szortów na EURUSD. Jednak w przypadku reakcji spadkowej franka, oczekujemy uaktywnienia się strony popytowej na euro.