Gdzie szukać podpowiedzi dla EURUSD?

0
464

Gdzie szukać podpowiedzi dla EURUSD?

H1

Na wykresie H1 widzimy, iż rynek zatrzymał się w obszarze zgrupowania współczynników, potwierdzonym formacją świecową, ZZB oraz książkową korektą prosta ABC. Nawet klasyczna linia trendu potwierdza, że jest to ważne miejsce. Zatrzymanie nastąpiło w godzinach nocnych (4:15 nad ranem). Spójrzmy na niższy interwał co możemy teraz zrobić…

Gdzie szukać podpowiedzi dla EURUSD?

M15

Rynek może narysować korektę abc (jak na wykresie powyżej), double top lub każdy inny scenariusz lub inną korektę. Dlatego należy czekać i obserwować. Powyżej zaznaczony jest Overbalance ostatniego ruchu w górę – BC (niebieskie prostokąty). Jest to już wskazówka, potwierdzenie, że rynek rozpoczął ruch w dół. Jedno jest pewne, nie należy się spieszyć i pochopnie zajmować pozycji.

Warto również mieć na uwadze aktualną sytuację na parze USDCHF. Ze względu na jej silną ujemną korelację z EURUSD może ona być dodatkową wskazówką informującą o możliwym kierunku EU. Wczoraj frank dał wspaniały sygnał odwrócenia ruchu (ze spadkowego na wzrostowy) na euro, docierając do zgrupowania zewnętrznych poziomów fibo (161.8 + 161.8 + 127.2), wewnętrznego (78.6), geometrii, oporu oraz miesięcznej linii trendu.

Gdzie szukać podpowiedzi dla EURUSD?

H1