Frank – czy warto teraz kupować?

0
503

Kurs CHFPLN osiągnął ciekawy poziom lokalny, który potwierdza strefa ZZB ~ 4,0008. Mamy tam również współczynnik Fibonacciego 38,2% z ostatniego swingu wzrostowego. Układ obserwujemy z perspektywy interwału godzinowego i tam też szukamy potencjalnego potwierdzenia popytu na formacjach świecowych.

Frank   czy warto teraz kupować?

CHFPLN H4

źródło: xStation

Do wyznaczenia targetu wzrostowego może posłużyć prostokąt overbalance, czyli największa korekta podczas lokalnych spadków. Zakładając precyzyjny zwrot notowań na północ, górna podstawa 1do1 to pułap 4,0350.

Frank – czy warto teraz kupować?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułEuro – bronimy ważny poziom
Następny artykułAnaliza wykresów walut, indeksów, surowców i kryptowalut
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.