Funt utrzymuje tendencję. Ciekawa okazja inwestycyjna na celowniku

0
739

SZERSZA PERSPEKTYWA

Zgodnie z poprzednią aktualizacją, para utrzymała ruch w kanale zniżkującym i zrealizowała ponad 80-pipsowy ruch na południe. W szerszej perspektywie kurs pary dociera do ważnych wsparć z marca 2019, które następnie były testowane w kwietniu 2019. Za każdym razem do dojściu do tych poziomów cena odbijała ponad 100 pipsów w górę, by w kwietniu rozpocząć dynamiczny rajd w górę. Warto zatem wykorzystać te przewagę przy budowaniu scenariusza na wzrosty.

 

Funt utrzymuje tendencję. Ciekawa okazja inwestycyjna na celowniku

EURGBP – D1

Źródło: xStation

POZIOMY WEJŚCIA

W węższej perspektywie czasowej widzimy na wykresie swing spadkowy AB, który zatrzymał się na zniesieniu 78,6 Fibo. Po nim nastąpiła krótka ponad dwudziestopipsowa reakcja wzrostowa. Dzisiejsze przedpołudnie to dynamiczne spadki. Trading harmoniczny może wykorzystać takie setupy w postaci formacji Butterfly (Motyla), którą tworzą zniesienia: wewnętrzne 78,6% oraz zewnętrzne 127,2%.

 

Funt utrzymuje tendencję. Ciekawa okazja inwestycyjna na celowniku

EURGBP – H4

Źródło: xStation

 

Dodatkowym potwierdzeniem wejścia long są wspomniane długoterminowe poziomy wsparcia a także dolne ograniczenie kanału spadkowego, które zwiększają szansę na realizację scenariusza. Poziom cenowy 0.8478-0.8479 jest więc prawdopodobnym obszarem akumulacji. Należy wziąć pod uwagę ewentualny retest tej strefy po dotarciu do zniesienia 100% (0.84986) i oczywiście poczekać na potwierdzenie w postaci formacji świecowej.

Gdyby doszło do powtórki z historii, można spodziewać się znacznego ruchu wzrostowego łącznie z wybiciem górą kanału spadkowego.