Geometryczne sekwencje na ETHUSD

0
550

W ostatnich dniach brak jest większych rozstrzygnięć na rynku kryptowalut w tym również na Ethereum. Kurs ETHUSD przez ostatni tydzień wyznaczył zakres wahań w przedziale 127 – 144 dolary. Jest to zmienność do której od kilku miesięcy trzeba się przyzwyczaić, gdyż nastawianie się na duże zyski w krótkim czasie z pewnością nie przyniesie obecnie rezultatów.Ze szczytu na poziomie 144 dolarów, kurs ETHUSD rozpoczął falę spadkową. Mierzenie FE100 wyznaczające target dla spadków pochodzi z nieco szerszej perspektywy, a oczekiwany poziom to 132 dolary.

Geometryczne sekwencje na ETHUSD

ETHUSD H1

źródło: xStation

Patrząc w górę na wykres Ethereum, mamy lokalny układ overbalance, który pokrywa się z linią trendu poprowadzoną po ostatnich wierzchołkach. Strefa podażowa znajduje się w okolicach okrągłej ceny 140 dolarów. Jak zawsze elementem potwierdzającym poziomy horyzontalne będą formacje świecowe, a w tym wypadku bierzemy pod uwagę interwał M30 – H1.

Geometryczne sekwencje na ETHUSD
5 (100%) 1
Poprzedni artykułPsychologia skutecznego tradingu – Steve Ward
Następny artykułDane makro 19.03.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.