Harmonic trading na parach z euro i funtem

0
282

Walka o tygodniową świecę na GBPUSD

Z szerokiej perspektywy tygodniowej kurs GBPUSD doszedł do ważnych poziomów wsparcia, na które składają się zniesienie 61.8 całego ruchu wzrostowego oraz 127.2 ostatniej korekty wzrostowej. Na chwilę obecną świeca tygodniowa ma kształt pinbara z dolnym cieniem, co wskazywałoby na odrzucenie tego poziomu i chęć do dalszych wzrostów. Kluczowe będzie wyczekanie do zamknięcia tygodnia. Cały ruch spadkowy układa się w kanał cenowy, którego dolne ograniczenie jest obecnie testowane.

                  Harmonic trading na parach z euro i funtem                

GBPUSD W1

Źródło: xStation

Potencjalna formacja Nietoperza na EURGBP

Od 22.11.2021 na parze EURGBP trwa systematyczny ruch wzrostowy przedzielony korektami spadkowymi o podobnym zakresie. Ostatnia akcja cenowa układa się w formację klasycznego trójkąta, z którego wybicie wskaże dalszy kierunek. Gdyby doszło do wybicia górą (co jest bardziej prawdopodobne ze względu na dotychczasową tendencję), ciekawy technicznie poziom oporu to okolice 0.8570. Jest tam punkt D potencjalnej na razie formacji Nietoperza. Ponadto, poziom ten jest wzmocniony mierzeniem 161.8 ostatniej korekty spadkowej. Ewentualna reakcja spadkowa może mieć charakter korekty (czerwony prostokąt).

Harmonic trading na parach z euro i funtem

EURGBP H4

Źródło: xStation

Klaster mocnych zniesień na EURAUD

Po wybiciu w dół linii trendu para EURUAD wykonuje ruch powrotny. Pomiar całego ruchu spadkowego wyznacza zniesienie 61.8, które jest obecnie testowane i może przynieść zatrzymanie wzrostów. Dodatkowo poziom ten wzmocniony jest mierzeniem 161.8 ostatniej korekty spadkowej.

Harmonic trading na parach z euro i funtem

EURAUD D1

Źródło: xStation