Czy ten poziom na Bitcoinie zostanie utrzymany?

0
137

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 900 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 53 200 dolarów. Dynamiczny ruch przed otwarciem bieżącego tygodnia wyprowadził kurs Bitcoina w pobliże 58 000 dolarów.

Czy ten poziom na Bitcoinie zostanie utrzymany?

BTC H1

źródło: xStation

Mierzenie 50%

Obecnie trwa wyraźna presja na strefę popytową 56 100 dolarów. Jest to poziom, który opiera się na mierzeniu 50% z całego swingu wzrostowego. Ewentualne wybicie dołek otworzy przestrzeń do utworzenia się formacji harmonicznej. W takim scenariuszu będziemy celować głębokie mierzenia wewnętrzne.

Czy ten poziom na Bitcoinie zostanie utrzymany?

BTC M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułHarmonic trading na parach z euro i funtem
Następny artykułJak długo potrwa korekta na USDPLN?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.