Jak długo potrwa korekta na USDPLN?

0
246

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 550 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się w ramach trendów wzrostowego, na którym rynek wyznaczył maksimum cenowe 4,2000. Po tym fakcie pojawiła się spora korekta.

Jak długo potrwa korekta na USDPLN?

USDPLN H4

źródło: xStation

Mierzenie 38,2%

W ostatnich godzinach notowania USDPLN-a poruszają się w lokalnym swingu wzrostowym. Pozwala to szukać targetu dla takiego stanu rzeczy. Dokonując pomiaru całego swingu spadkowego, podkreślamy mierzenie Fibonacciego 38,2%. Tam też znajduje się pierwszy poziom oporu dla notowań ~ 4,1050.

Jak długo potrwa korekta na USDPLN?

USDPLN H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzy ten poziom na Bitcoinie zostanie utrzymany?
Następny artykułKońcówka tygodnia na indeksach DAX, WIG20 i NASDAQ
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.