Jak analizować ostatnie ruchy na wykresie USDJPY?

0
179

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 300 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 115,50. Kolejne sesje upływały jednak pod znakiem dynamicznej wyprzedaży amerykańskiego dolara. W ten sposób notowania wyznaczyły widoczne low na zamknięciu listopada.

Jak analizować ostatnie ruchy na wykresie USDJPY?

USDJPY H4

źródło: xStation

Strefa kierunkowa

Obecnie obserwujemy rosnący popyt na amerykańską walutę. Kapitał ucieka na japońskiego jena i przenosi się do USD. W ten sposób rynek zbliża się do dwóch interesujących poziomów technicznych. Pierwszy wynika z lokalnego mierzenia FE100 na korekcie pędzącej i jest to kurs 113,74. Natomiast szeroka strefa kierunkowa znajduje się na wysokości mierzenia 50% i wyznacza opór po okrągłej cenie 114,00.

Jak analizować ostatnie ruchy na wykresie USDJPY?

USDJPY H1

źródło: xStation

Poprzedni artykułZłoto i srebro – okazje inwestycyjne na przyszły tydzień
Następny artykułKluczowa bariera popytowa na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.