Kluczowa bariera popytowa na Bitcoinie

0
196

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 500 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 47 200 dolarów. Kolejne godziny przyniosły zdecydowane odreagowanie na rynku kryptowalut. W ramach widocznego swingu wzrostowego, cena Bitcoina przekroczyła okrągłą barierę 50 000 dolarów.

Kluczowa bariera popytowa na Bitcoinie

 BTCUSD H1

źródło: xStation

Kluczowe wsparcie

Obecnie notowania testują i naruszają strefę popytową na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8%. Jest to poziom, który odnosi się do wyceny 48 550 dolarów za jednego Bitcoina. Pomimo zejścia na interwał 30-minutowym, tutaj również żadna z formacji świecowych nie zamknęła się poniżej bariery popytowej. 

Kluczowa bariera popytowa na Bitcoinie

BTCUSD M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułJak analizować ostatnie ruchy na wykresie USDJPY?
Następny artykułCzy euro zdoła wypełnić geometrię Fibonacciego?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.