Jak duża będzie korekta na indeksach?

0
432

Skala wahań

Lipcowe notowania indeksu giełdowego DAX to kontynuacja wzrostów. Miesiąc rozpoczynał się od wycen w okolicy okrągłej bariery 12 000 punktów, natomiast w dniu dzisiejszym kurs oscyluje na poziomach 12 750 punktów. Biorąc pod uwagę maksimum jakie udało się wyznaczyć w lipcu ~ 12 850 punktów, rynek w przeciągu kilku sesji osiągnął wzrost na poziomie 7%. Nie jest to może zmienność jaka widoczna była na przykład podczas majowych „zakupów”, natomiast zdecydowanie wystarczająca, aby uznać niemiecki indeks za główny instrument do tradingu.

Jak duża będzie korekta na indeksach?


DAX H4

źródło: xStation

Lokalne wsparcie

Na powyższym wykresie bazujemy przede wszystkim na swingu wzrostowym z piątkowej sesji oraz dopełnieniu z otwarcia tygodnia. Mamy tu falę wzrostową o zasięgu około 480 punktów. Po otwarciu sesji europejskiej kurs DAX-a zanurkował. Wyprzedaż w postaci korekty spadkowej otwiera scenariusz ze strefą biegunowości ~ 12 680 punktów. Mamy tu techniczne potwierdzenie w postaci współczynnika Fibonacciego 38,2%.  W godzinach porannych pojawił się pierwszy test oczekiwanego poziomu, jednak z godnie z prawdopodobieństwem szansa na retest jest bardzo duża.

Poprzedni artykułFOREX TRADING z Fibonacci Team
Następny artykułRynek kryptowalut odrabia straty. Czy jest szansa na poprawę tegorocznych szczytów?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.