Rynek kryptowalut odrabia straty. Czy jest szansa na poprawę tegorocznych szczytów?

0
268

Skala wahań

Analiza obecnej sytuacji technicznej na XRPUSD bazuje przede wszystkim na fali spadkowej z maja i czerwca. Obejmuje ona bardzo szeroki zakres cenowy, gdyż rozpoczyna się od wierzchołka z 30 kwietnia po cenie 0,2310 USD, a mierzenie kończy się w dniu 27 czerwca na poziomie cenowym 0,1650 USD. W przeciągu tych dwóch miesięcy, wartość XRP w ujęciu dolarowy spadła o blisko 30%. Biorąc pod uwagę zmienność do jakiej przyzwyczaił nas rynek kryptowalut, jest to wynik w górnej granicy średniej. Z pewnością tego typu ruchy dawały dobre środowisko do handlu intraday jak i swing tradingu.

Rynek kryptowalut odrabia straty. Czy jest szansa na poprawę tegorocznych szczytów?


XRPUSD H4

źródło: xStation

Nowe szczyty?

Ubiegły tydzień przyniósł dość silne odreagowanie notowań. Jest to o tyle istotne, gdyż cena jest coraz bliżej bariery podażowej 0,2060 USD. Mamy tam bardzo silne potwierdzenie w postaci biegunowości obszaru, które zostało przetestowane podczas czwartkowej sesji. Na otwarciu tygodnia kurs XRPUSD zaczyna wybijać górą barierę 0,2000 USD i jest na dobrej drodze do retestu wskazywanego oporu.

Poprzedni artykułJak duża będzie korekta na indeksach?
Następny artykułWakacyjny trading na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.