Jak duża może być korekta na Ethereum?

0
395

Zakończenie korekty

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut rynkowych – ETH. Grafika obejmuje szeroki horyzont czasowy ostatnich kilku miesięcy i przedstawiona jest z perspektywy interwału sesyjnego. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od zakończenia korekty spadkowej i dołka w okolicy 90 dolarów. Kolejne miesiące upływały pod znakiem trendu wzrostowego, a przełom roku 2020 i 2021 przyniósł absolutną euforię na kryptowalutach.

Jak duża może być korekta na Ethereum?

ETHUSD D1

źródło: xStation

Korekta

Otwarcie roku 2021 przynosi wyceny ETHUSD nie widziane od stycznia 2018 roku. Kurs dynamicznie wyznacza dziś wierzchołek po cenie 1 150 dolarów za ETH. Wczesnym popołudniem cena wraca poniżej okrągłą barierę 1 000 dolarów. Jeżeli korekta spadkowa będzie kontynuowana, targetem dla realizujących zyski powinien być poziom cenowy 745 USD. Mamy tam wewnętrzne mierzenie Fibonacciego 38,2% oraz ewidentny strzał popytowy połączony z biegunowością. Jeżeli rynek rzeczywiście wróci do tej strefy, powinniśmy zobaczyć tam wyraźną obronę ze strony kupujących.

Poprzedni artykułZmiana sentymentu na ropie naftowej?
Następny artykułDane makro 05.01.2020 – inflacja CPI, stopa bezrobocia
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.