Zmiana sentymentu na ropie naftowej?

0
334

Wzrostowe sesje

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości 3,70 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego dołka, który wyznaczony został na poziomie cenowym 46,15 USD. Dalsza część grudnia upływała jednak pod znakiem wzrostu cen na rynku ropy naftowej. Odmiana WTI zakończyła rok w 48,50 USD za baryłkę, a otwarcie stycznia przynosi kontynuację tendencji wzrostowej.

Zmiana sentymentu na ropie naftowej?

WTI H1

źródło: xStation

Zrzucenie

Przed południem pojawia się dynamiczne zrzucenie na wykresie WTI. Kurs w przeciągu godziny spada o mniej więcej 1 dolara. Nie jest to jakaś panika, jednak patrząc na wcześniejsza zmienność, fakt też zmienia nieco sentyment na wykresie. Obecnie stroną dominującą powinni być sprzedający, a target spadkowy stanowi strefa cenowa 48,40 USD. Wspomniany poziom popytowy oparty jest na silnej biegunowości oraz mierzeniu Fibonacciego 38,2% z widocznego swingu wzrostowego.

Poprzedni artykułSytuacja na rynkach po Nowym Roku – Bliżej Rynków, 4.01.2021
Następny artykułJak duża może być korekta na Ethereum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.