Sytuacja na rynkach po Nowym Roku – Bliżej Rynków, 4.01.2021

0
147

BLIŻEJ RYNKÓW

Od początku roku na rynkach dzieje się całkiem sporo z uwagi na dużą zmienność zarówno na rynku kryptowalut, gdzie zmienność utrzymuje się już od kilkunastu sesji, jak również na rynku metali szlachetnych, gdzie m.in na złocie doszło do wybicia kluczowego oporu 1900 USD. Natomiast na rynku akcji początek sesji europejskiej również zapowiada się pozytywnie i początkowe wzrosty mogą być kontynuowane w kolejnych godzinach.

O czym jeszcze w dzisiejszym odcinku?

  • Metale szlachetne rozpoczynają tydzień od wzrostów
  • Bitcoin nie zwalnia tempa, kurs przekroczył z impetem poziom 30 tys. USD i był notowany powyżej 34 tys. USD
  • Kontrakty terminowe na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie sesji
  • Publikacje PMI w centrum uwagi
  • Korea Południowa zaostrza restrykcje w powodu koronawirusa, a w Japonii mówi się o wprowadzeniu stanu wyjątkowego (w Tokio i pobliskich 3 prefekturach)

 

Sytuacja na rynkach po Nowym Roku   Bliżej Rynków, 4.01.2021

Poprzedni artykułKolejne wzrosty na USDPLN. Dlaczego Bitcoin wybił 161,8% fibo?
Następny artykułZmiana sentymentu na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.