Jak duży będzie ten zwrot na Złocie?

0
341

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały szeroką skalę wahań o rozpiętości około 200 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się w okolicy okrągłego poziomu 1 900 USD, a następnie widzimy dołki, które są obecnie częścią technicznego scenariusza na złocie. W pierwszej połowie listopada pojawiło się wyraźne maksimum na wykresie, po którym nastąpiła dynamiczna realizacja zysków.

Jak duży będzie ten zwrot na Złocie?


GOLD H4

Silne ZZB

źródło: xStation

Grudzień rozpoczął się od dominacji kupujących na rynku metali szlachetnych. Notowania dynamicznie wracają ponad okrągły poziom cenowy 1 800 dolarów i kontynuują wzrosty. W ramach takiego układu sił, wyznaczamy najbliższy target dla strony popytowej. Korzystając z bardzo silnej strefy ZZB, zaznaczamy najbliższy opór po cenie 1 850 dolarów za uncję. Mamy tu potwierdzenie w postaci wspomnianych dołków z września oraz listopadowych minimów.

Poprzedni artykułDane makro 02.12.2020 – stopy procentowe, raport ADP
Następny artykułDwa scenariusze na złocie. Chwila prawdy na dolarze
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.