Kluczowy poziom cenowy na Ripple – Czy warto teraz kupować XRP?

0
611

Silne wzrosty

Na przełomie kwietnia i maja pojawił się szczyt na rynku XRPUSD. Pomimo, że Bitcoin i Ethereum poprawiły jeszcze maksima w późniejszym czasie, Ripple nie było w stanie utrzymać pułapu 0,23 USD. Patrząc jednak na marcowe minima w okolicy 0,10 USD, wyceny z ostatnich tygodni były blisko 100% wyższe. W przeciągu ostatnich trzech – czterech tygodni dość istotny wydawał się poziom cenowy 0,20 USD jednak biegunowość ta stanowiła bardziej lokalną strefę.

Kluczowy poziom cenowy na Ripple   Czy warto teraz kupować XRP?


XRPUSD H4

źródło: xStation

Kolejny test

W tym momencie naszą uwagę kierujemy na poziom cenowy 0,18 USD. Jest to kluczowa strefa ZZB, którą potwierdza szerokie mierzenie Fibonacciego 38,2%. Poziom już w kwietniu stanowił istotny opór, a później wsparcie dla rynku. Po kolejnym zaksięgowaniu w pierwszej połowie maja, rynek wraca dziś w okolice 0,18 USD. Ewentualne wybicie dołem otworzy nam scenariusz dla układu harmonicznego na głębokich mierzeniach wewnętrznych. W takim przypadku przecena XRPUSD mogłaby sięgnąć 0,110 – 0,125 USD. Obecnie potrzeba jest dużego zaangażowania wśród kupujących, aby kolejny raz wybronić testowaną biegunowość.

Poprzedni artykułJak wyznaczyć setup na rynku FOREX?
Następny artykułDane makro 16.06.2020 – sprzedaż detaliczna, stopy procentowe
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.