Kontynuacja umocnienia dolara. Gdzie zatrzymają się spadki na tej parze?

0
451

Sytuacja na parze AUDUSD

Od połowy grudnia kurs pary AUDUSD odbył dynamiczny rajd bez większej korekty na ponad 180 pipsów. Nowy rok jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odwrócił tendencję i cena wędruje na południe a spadki przybierają na sile w ostatnich godzinach.

Patrząc od strony technicznej, kurs poruszał się we wzrostowym kanale cenowym od początku grudnia ładnie respektując dolne i górne ograniczenia kanału. W dniu dzisiejszym doszło do wybicia dołem z kanału, co spowodowało przyspieszenie spadków na parze. Jak wiemy, pary z dolarem australijskim i nowozelandzkim lubią głębsze zniesienia Fibo, dlatego poszukamy na wykresie okazji do wejścia w pozycję długą.

Poziomy do wejścia – wykres H4

Poniżej czynniki mogące spowodować reakcję popytową w obszarze 0.686:

– zniesienie wewnętrzne ostatniego swingu wzrostowego pokazuje tworzącą się formację harmoniczną Bat (Nietoperza). Po chwilowej ok. 30-pipsowej reakcji ceny na poziomie 50%, kolejny ważny poziom to zniesienie 88.6%;

– zniesienie wewnętrzne całego ruchu wzrostowego od początku grudnia 2019 – poziom 61.8% pokrywa się z wspomnianym zniesieniem 88.6 tworząc klaster Fibo;

– standardowy pomiar korekty A-B-C-D pokazuje równość korekt AB=CD w okolicach 0.6863, co wzmacnia wagę poziomu wsparcia;

– jak pokazują strzałki na wykresie obszar ten działał wielokrotnie jako wsparcie bądź opór dla ceny, dlatego istnieje większe prawdopodobieństwo reakcji ceny w tym miejscu.

Kontynuacja umocnienia dolara. Gdzie zatrzymają się spadki na tej parze?

AUDUSD – H4

Źródło: xStation

Targetem dla pozycji długiej w przypadku formacji harmonicznych jest standardowo punkt B formacji, czyli poziom 0.693. Przed zajęciem pozycji należy oczywiście poczekać na reakcję ceny na poziomie Fibo.

Kontynuacja umocnienia dolara. Gdzie zatrzymają się spadki na tej parze?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 07.01.2020 – inflacja CPI, indeks ISM
Następny artykułDaytrading z Fibonacci Team
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.