Kryptowaluty w odwrocie? Ripple coraz bliżej kluczowego wsparcia !

0
305

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania kryptowaluty XRP na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ripple na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały przedział wahań o rozpiętości ponad 0,40 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się w trendzie wzrostowym, który pod koniec listopada nabrał szczególnej dynamiki. Zakończyło to się wyznaczeniem szerokiego maksimum po cenie 0,7750 USD.

Kryptowaluty w odwrocie? Ripple coraz bliżej kluczowego wsparcia !

XRPUSD D1

źródło: xStation

Zakres wahań

Patrząc na notowania grudniowe, możemy postawić tezę, że kurs XRPUSD porusza się w trendzie bocznym. Jest to dość spory zakres zmienności, jednak ruch horyzontalny jest uwidoczniony. Ponownie warto zwrócić uwagę na strefę popytową 0,45 – 0,46 USD. Jest to poziom, który kilkukrotnie stopował ambicje sprzedających. Niedzielna wyprzedaż ponownie przybliża kurs do wspomnianego poziomu oporu. Jeżeli tendencja się utrzyma to w kolejnych dniach możemy zobaczyć ponowny retest.

Poprzedni artykułSurowce 2020 – wygrani i przegrani. Co przyniesie tydzień? – 21.12.2020
Następny artykułDane makro 22.12.2020 – PKB, sprzedaż nieruchomości
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.