Kurs euro i dolara – czy słabość walut EM to okazja?

0
710

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Nowe maksima na wykresie EURPLN otwierają średnioterminowy scenariusz z układem harmonicznym Leonarda. Punkt D znajduje się na wysokości współczynnika 78,6%, a dodatkowym potwierdzeniem jest dla nas zewnętrzne mierzenie 161,8% fibo. Jest to poziom podażowy z kursem 4,2955.

Kurs euro i dolara   czy słabość walut EM to okazja?

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

Rynek ponownie testuje dziś głęboki poziom Fibonacciego 78,6% po kursie 3,8440. Na tą chwilę nie widzimy większej reakcji sprzedających, co może prowadzić do osiągnięcia kolejnego pułapu ~ 3,8594 (88,6%). Nadal oczekujemy na wygenerowanie korekty spadkowej co umożliwi rozegranie układu overbalance, czyli największej korekty w obecnym trendzie wzrostowym.

Kurs euro i dolara   czy słabość walut EM to okazja?

USDPLN H4

źródło: xStation

Kurs euro i dolara – czy słabość walut EM to okazja?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułDane makro 29.07.2019 – sprzedaż detaliczna, inflacja CPI
Następny artykułPoniedziałkowy przegląd rynkowy FOREX & CRYPTO
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.