Spadek awersji do ryzyka wśród inwestorów giełdowych owocuje Nowymi szczytami na S&P500 i kolejnym impulsem wzrostowym na niemieckim indeksie DAX. W takich okolicznościach, gdy kapitał trafia do aktywów bardziej ryzykowanych, na wartości tracą m. in. metale szlachetne, które są synonimem bezpieczeństwa przechowywania wartości nabywczej. Poniżej analiza aktualnej sytuacji technicznej na złocie i srebrze:
Złoto H4
Notowania GOLD wybiły respektowaną wcześniej linię trendu wzrostowego, wcześniej ustanawiając lokalny szczyt na poziomie 1358$ za uncję w okolicy zewnętrznego mierzenia 161,8%. Obecny impuls spadkowy napotka na pierwszą przeszkodę w okolicy okrągłego poziomu 1300$ (61,8%). Strefa ZZB potwierdza siłę popytu w tym rejonie i powinien być to tzw. punkt kierunkowy dla notowań w kolejnych dniach.
Srebro H4
Rynek Silver dociera powoli do ciekawej strefy ZZB po kursie 17,20$ za uncję. Również wybita linia trendu wzrostowego, oraz zasięg korekty overbalance sugeruje zmianę tendencji na tym rynku. Tak jak w przypadku złota, na rynku srebra za kierunek powinna odpowiadać różowy poziom kierunkowy. Potwierdzeniem rynku niedźwiedzia będzie stałe wybicie poniżej zaznaczonego wsparcia.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty