Mieszana wycena euro oraz amerykańskiego dolara – Co warto obserwować w nowym tygodniu?

0
460

Zmiana trendu

W ostatnim czasie wyjątkowo technicznie porusza się główna para walutowa. Szerokie spojrzenie obejmuje falę wzrostową z pierwszych dni czerwca, natomiast druga część wykresu to wyraźne spadki. W przeciągu kilkunastu sesji bieżącego miesiąca, notowania wyznaczyły rozpiętość kursową na poziomie 320 pipsów. Widoczny szczyt wykresu to najwyższy poziom od mniej więcej trzech miesięcy na EURUSD.

Mieszana wycena euro oraz amerykańskiego dolara   Co warto obserwować w nowym tygodniu?


EURUSD H1

źródło: xStation

Szeroko i lokalnie

Zaczynając od nieco szerszego spojrzenia technicznego, scenariusz opiera się na targecie spadkowym. Mamy tutaj potencjalną korektę prostą AB=CD, które oczekiwany pułap spadkowy potwierdzony jest przez strefę ZZB na poziomie cenowym 1,1140. Ciekawy motyw pojawia się na obecnej fali CD, gdzie widzimy równości lokalnych swingów. Obecnie notowania budują trzeci prostokąt overbalance, którego górne ograniczenie znajduje się na poziomie cenowym 1,1235. Utrzymanie tego oporu może być kluczowe dla dalszej realizacji scenariusza spadkowego, który wynika z szczerszej perspektywy analitycznej.

Poprzedni artykułAnaliza logiczna z wykorzystaniem technik Fibonacciego
Następny artykułDane makro 23.06.2020 – indeks PMI, sprzedaż nieruchomości
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.