Najbliższa strefa popytowa na Złocie

0
652

Za nami bardzo optymistyczne pół roku na rynku złota. W połowie sierpnia 2018 roku cena metalu wyznaczyła minimum na poziomie 1160 dolarów za uncję. Była to najniższa wartość od stycznia 2017 roku, kiedy to ceny spadły jeszcze 40 dolarów niżej. W drugiej połowie lutego, wzrosty na wykresie GOLD wyhamował, a kurs wyznaczył szczyt na poziomie 1346 dolarów za uncję. Mamy tu zatem 16%-towy wzrost ceny metalu w czasie dokładnie 6 miesięcy co wskazuje na dość silny trend wzrostowy.

Najbliższa strefa popytowa na Złocie

GOLD H4

źródło: xStation

Z perspektywy interwału 4-godzinowego, obserwujemy pokaźny swing spadkowy. W ostatnich godzinach kurs wyraźnie i dynamicznie wybił dołem okrągły poziom 1300 dolarów i zmierza w kierunku kluczowego wsparcia 1275 dolarów. Jest to strefa popytowa, wyznaczona za pomocą dwóch mierzeń Fibonacciego tj. 38,2% z szerokiego swingu wzrostowego oraz zewnętrzne 161,8% z ostatniej fali wzrostowej. Obecny opór wynika z mierzenia FE100 na korekcie wzrostowej z 21 – 22 lutego. W przypadku dalszych spadków, dolny punkt mierzenia 1do1 będzie przesuwany wraz z kolejnymi dołkami.

Najbliższa strefa popytowa na Złocie
5 (100%) 2
Poprzedni artykuł[NA ŻYWO] Wracamy do codziennych LIVE’ów z Fibonacci Team – spotykamy się codziennie o 12:00
Następny artykułDane makro 05.03.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.