Niemiecka giełda utrzymuje wartość – DE30

0
316

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX. Analizowane scenariusze ujęte są z perspektywy interwału czasowego 30-minutowego. Pozwala to zaprezentować przedział wahań obejmujący ostatnie kilka sesji. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka na poziomie cenowym 12 320 punktów. Kolejne godziny przyniosły dynamiczne wzrosty na DAXie oraz ukształtowanie wierzchołka w okolicy 12 930 punktów. Był to okres pierwszej części bieżącego tygodnia, który obfitował w bardzo atrakcyjną zmienność.

Niemiecka giełda utrzymuje wartość   DE30


DAX M30

źródło: xStation

Najbliższy opór

Scenariusz dla strony popytowej oparty jest na mierzeniu wspomnianego swingu wzrostowego. Zielona strefa wsparcia została w ostatnich godzinach zaksięgowana i był to element potwierdzający zaangażowanie kupujących. W ramach pojedynczego retestu może to być nadal aktualna strefa popytowa. Rozwinięcie lokalnej korekty z piątkowego przedpołudnia, stanowić powinno okazję dla strony podażowej. Najbliższym oporem jest poziom oporu po kursie 12 710 punktów. Wyznaczamy go na podstawie korekty pędzącej AB=CD.

Poprzedni artykułOczekujemy spadków na ropie naftowej – Poznaj te poziomy docelowe!
Następny artykułCzy KORONAWIRUS spowoduje kolejną falę spadkową w USA?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.